Με διπλό στόχο, αφενός να «κλειδώσει» τη συνέχιση της παρουσίας του στο Europa League και αφετέρου να βρεθεί σε θέση ισχύος στη μάχη για την πρωτιά στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης για την 4η αγωνιστική (19.45 - Cosmote Sport 3). Οι «ερυθρόλευκοι» επιζητούν τη ρεβάνς για την ήττα τους στη Γερμανία την προηγούμενη αγωνιστική και κυρίως την ανάκτηση του πλεονεκτήματος για την 1η θέση, η οποία δίνει απευθείας πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.
Αισιόδοξος για νίκη εμφανίστηκε ο τεχνικός του Ολυμπιακού Πέδρο Μαρτίνς, αρκεί η ομάδα του όπως είπε να εμφανιστεί πιεστική και αποτελεσματική απέναντι στην Αϊντραχτ. Στη διάθεση του Πορτογάλου τέθηκαν οι Ενβιλά και Παπασταθόπουλος, αμφίβολος όμως παραμένει ο Μπουχαλάκης. Από τη γερμανική ομάδα θα λείψουν οι Κόστιτς, Χρούστιτς και Πασιένσια.
Στο άλλο ματς του 4ου ομίλου, επίσης απόψε, η Αντβέρπ υποδέχεται τη Φενερμπαχτσέ (22.00 - Cosmote Sport 4).