Δίωρες στάσεις εργασίας σε κάθε βάρδια, την Τετάρτη 7 Σεπτέμβρη, έχει προκηρύξει για τους εργαζόμενους στις εγκαταστάσεις του ομίλου της «ΦΑΜΑΡ ΑΒΕ» το Συνδικάτο Φαρμάκου - Καλλυντικού και συναφών επαγγελμάτων Αττικής, Πειραιά και Νήσων. Οι στάσεις εργασίας θα γίνουν από τις 6 π.μ. έως τις 8 π.μ. για την πρωινή βάρδια, από τις 2 μ.μ. έως τις 4 μ.μ. για απογευματινή βάρδια και τα τμήματα με ενδιάμεσο ωράριο, από τις 10 μ.μ. έως τις 12 μ. για τη νυχτερινή βάρδια. Οι εργαζόμενοι και το Συνδικάτο διεκδικούν: Αυξήσεις στο 10% καθολικά και οριζόντια για όλους. Προσλήψεις μόνιμου προσωπικού για να καλυφθούν τα ήδη τεράστια κενά σε όλο τον όμιλο. Να σταματήσει η ομηρία με τα εργολαβικά γραφεία και να μετατραπούν οι συμβάσεις εργασίας όλων των εργαζομένων σε συμβάσεις αορίστου χρόνου «ΦΑΜΑΡ ΑΒΕ». Να υπογραφεί άμεσα επιχειρησιακή Συλλογική Σύμβαση Εργασίας.