08.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ (Ε) Αφιέρωμα στην Εργατική Πρωτομαγιά
09.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ
18.10 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ
18.45 ΠΑΝΤΟΤΙΝΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ Αφιέρωμα στο Μάνο Κατράκη
19.30 AUTO SPRINT LIVE Θέμα: «Ασφάλεια, τροχαία ατυχήματα». Επιμέλεια - παρουσίαση: Στράτος Φωτεινέλης
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΟΠΕΡΑΣ «Mozart requiem»
23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ (Ε) Ο Γιώργος Μηνάς, που επιμελείται και παρουσιάζει την εκπομπή συζητάει με το διευθυντή χορωδίας Σπύρο Κλάψη
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
06.45 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ
07.15 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΚΟΥΚΛΕΣ «Ρίκι»
08.15 ΡΕΣΙΤΑΛ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟΥ ΟΡΓΑΝΟΥ
09.15 ΕΨΗΣΙΣ ΑΓΙΟΥ ΜΥΡΟΥ
12.15 ΜΟΝΗ ΣΙΝΑ
13.15 ΚΡΗΤΙΚΑ ΜΟΙΡΟΛΟΓΙΑ
13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
14.00 Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
15.00 ΤΑ ΚΑΤΑ ΙΩΑΝΝΗ ΠΑΘΗ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ
17.15 ΧΑΙΡΕ ΣΙΩΝ, ΑΓΙΑ ΜΗΤΗΡ ΤΩΝ ΕΚΚΛΗΣΙΩΝ
18.00 MAGNIFICAT (Μπαχ)
18.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ
23.30 ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΟ-ΤΖΟΚΕΡ
23.35 ΚΒΟ ΒΑΝΤΙΣ
01.30 ΥΜΝΟΙ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
02.00 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ
02.05 ΜΠΕΤΟΒΕΝ
02.20 ΕΘΝΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΝΕΩΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ
03.30 ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ
04.20 ΑΝΤΟΝ ΜΠΟΥΚΝΕΡ
05.25 ΝΙΚΟΣ ΣΚΑΛΚΩΤΑΣ
06.10 ΕΡΓΑ ΤΩΝ ΜΠ. ΜΑΡΤΙΝΟΥ, ΧΑΪΝΤΙΝ, Ρ. ΣΤΡΑΟΥΣ
06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ
10.00 ΠΑΣΧΑ - ΕΞΟΔΟΣ
10.30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ «Εικόνες»
11.01 ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
12.01 ΘΗΣΑΥΡΟΙ «Ρόγιαλ»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
13.45 ΥΜΝΟΙ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ
14.00 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ «Ιλαν Πίβκο»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
19.00 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ
19.05 ΒΑΔΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΗ Β' ΧΙΛΙΕΤΙΑ
19.45 ΘΕΟΓΕΝΝΗΤΩΡ ΜΑΡΙΑ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ
23.00 ΠΑΝΑΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΓΙΟΧΑΝ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΜΠΑΧ «Τα κατά Ιωάννη Πάθη»
08.01 ΠΡΟΚΛΗΣΗ
08.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ
09.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΜΥΡΟΥ
13.00 ΤΟ «ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ» ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
14.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ
17.00 ΠΑΣΧΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ
17.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΑΝΤΩΝ ΠΑΘΩΝ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.40 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΓΓΛΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Millwall - Birmingham City»
00.20 ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΚΟΥΣΙΟΝ ΠΑΘΟΣ... ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.50 ΣΥΜΦΩΝΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΜΟΝΑΧΟΥ
02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)
04.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΚΑΙ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
06.00 ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ (Ε)
07.00 ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΡΙΝΟΚΕΡΑΚΙΑ
07.30 ΠΑΝΔΩΡΑ ΚΑΙ ΠΛΑΤΩΝΑΣ - ΤΑ ΦΡΑΟΥΛΟΠΟΥΛΑ
08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φτωχός αλλά τίμιος»
11.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Δημήτριος και οι μονομάχοι»
13.10 SUPER GAME
13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.50 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ
15.00 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ (Ε)
15.40 SUPER GAME
15.45 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)
16.25 BIG BROTHER
16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1`
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ
19.15 BIG BROTHER
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ»
22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'
23.00 BIG BROTHER
24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ
01.15 LA TRAVIATA IN PARIS
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα από τα αεροπλάνα δεν επέστρεψε»
06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
07.00 ΠΡΩΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο δάσκαλο μας με αγάπη»
12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το φτωχόπαιδο»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καρδιά ενός αλήτη»
17.20 ΜΠΟΡΩ
19.15 ΚΑΤΩ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κοντά στο Χριστό: ο Ιούδας»
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αδελφός Αννα»
01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αβραάμ Λίνκολν»
05.00 ΠΑΚΙΤΑ (Ε)
06.00 ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ (Ε)
07.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ
10.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ: ΓΛΥΚΕΡΙΑ «Ω ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ» (Ε)
11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γέφυρα του ποταμού Κβάι»
13.10 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)
14.00 ΓΕΓΟΝΟΤΑ
15.00 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ
15.45 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
16.20 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)
17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.50 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ
18.30 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ
19.10 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ;
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαραββάς»
23.45 ΑΝΑΤΡΟΠΗ
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 ΑΝΑΤΡΟΠΗ (Συνέχεια)
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος που θα γινόταν βασιλιάς»
03.30 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 THE TRAP (E)
09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μεγάλο τσίρκο»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ
14.15 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)
15.00 ΑΝΟ ΝΤΟΜΙΝΙ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.50 ΤΟ ΧΡΗΜΑ
ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
19.00 ΤΗΕ TRAP
20.00 TO ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ STAR
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κβο Βάντις»
01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νελ»
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αύγουστος»
04.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ