09.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μπόλεκ, Λόλεκ
09.40 ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ «Καρύστου Πολιτεία»
10.30 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
11.00 ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΕΡΙΝΩΝ ΟΜΟΙΩΜΑΤΩΝ
11.15 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ Ενα αφιέρωμα στον χαράκτη Τάσσο
12.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
12.30 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Κηροπλαστείο
13.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ
15.00 ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ
16.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Γνωριμία με τα μουσικά όργανα
17.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Η Μεγάλη Βδομάδα στη Βυζαντινή Τέχνη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου
17.30 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Βιτρό
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ Η εξέλιξη του εργαλείου και της θαυμαστής αρχαίας τεχνολογίας. Οι καθηγητές Πανεπιστημίου Γιώργος Χουρμουζιάδης, Θεοδόσης Τάσσιος και Κλαίρη Πολυβού αναλύουν τις αιτίες αλλά και τα αποτελέσματα αυτής της εξέλιξης. Επιμέλεια - παρουσίαση: Παύλος Ρούφας
18.55 ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ Α΄
19.45 ΓΚΕΡΝΙΚΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΤΕΙ Ενα μικρό αφιέρωμα στο αντιιμπεριαλιστικό έργο του Πάμπλο Πικάσο (Με αφορμή το έργο του Πικάσο, ξεδιπλώνεται και η καταστροφή της πόλης Γκερνίκα από τα γερμανικά αεροπλάνα το 1938, με θύμα τον άμαχο πληθυσμό τη μέρα και την ώρα της συγκέντρωσης στην αγορά)
20.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ 200 χρόνια ελληνικής μουσικής
20.30 ΜΟΝΟΠΡΑΚΤΟ Υμνοι της Μ. Βδομάδας
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.40 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Στο πνεύμα της μέρας, με βυζαντινούς ύμνους από τον Λάκη Χαλκιά
23.00 ΟΠΕΡΑ «Requiem» του Μότσαρτ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
07.00 ΚΟΥΚΛΟ-ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ
07.05 CHAPI CHAPEAU - ΒΙΝΚΑ
07.15 ΚΟΥΚΛΟ-ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ
07.25 ANDY PANDY
07.30 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ
08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ
12.45 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
14.15 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ «Ινα τι εφρύαξαν έθνη...»
16.00 ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΑΥΛΟΣ
18.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ
22.45 ΥΜΝΟΙ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
23.30 ΘΕΙΟ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
01.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
02.00 ΔΙΚΤΥΟ ΜΕ ΤΗ ΝΕΤ
05.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
06.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ
07.00 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ - ΘΕΟΥ ΚΑΤΟΙΚΗΤΗΡΙΟΝ
08.00 ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
09.00 Η ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΣΙΝΑ
10.00 ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ ΘΕΟΤΟΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΡΗΣ ΕΠΟΙΕΙ
10.30 ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΑΣΧΑ
11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ
13.00 ΡΕΚΒΙΕΜ του Τζουζέπε Βέρντι
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
16.45 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΘΗ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ
18.30 Ω! ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ!
18.45 Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
19.45 ΡΩΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΡΑΜΑ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ: Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ
23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σκιάχτρο»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ
01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
07.31 ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ
08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ
12.00 ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΚΟΥΣΙΟΝ ΠΑΘΟΣ... ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
12.30 ΡΕΣΙΤΑΛ ΜΕ ΤΟΝ PHILLIP GLASS
13.30 ΠΑΘΟΣ ΛΑΩΝ «Μεγάλη Παρασκευή»
14.00 ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΘΟΣ Β΄ μέρος
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ - ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
17.15 ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ
18.15 DESIGN WORLD (Ε)
18.45 ΒΙΒΛΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ «Μεγάλη Παρασκευή»
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ ΘΡΗΝΟΥ
21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.20 Ο ΞΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ «Φύλακες Νεκρο(ων)ταφείου»
01.30 ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΩΣ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ: ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ
06.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS
06.20 ΣΑΜΠΟΥΑΝ (Ε)
07.00 Ω ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ
08.15 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ
08.40 ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΓΚΡΙΜ
09.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιησούς ο Ναζωραίος»
11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ
11.10 SUPER GAME
11.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δαυίδ και Βηθσεβά»
13.20 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΣΥΝΑΞΑΡΙ
14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χιτών»
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ
21.20 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ
23.00 THE WALL
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Δημήτριος και οι μονομάχοι»
02.30 ΜΑΧΗ ΣΤ' ΑΣΤΡΑ
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θησαυρός της Τζαμάικα»
05.15 ΖΩΗ ΠΑΤΙΝΙ
07.00 ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ
10.30 ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑΣ ΤΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ
12.30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ Ντοκιμαντέρ
13.00 ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΛΟΦΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΟΝΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποτέ δε σε ξέχασα»
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιερεμίας»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ
21.30 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ Β΄ μέρος
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Βίβλος»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια καινούρια ζωή»
04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.15 ΜΠΟΡΩ (Ε)
06.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πόλεμος των κουμπιών»
08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ανταρσία του Μπάουντι»
11.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσαμπ»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ «Ω! γλυκύ μου έαρ»
15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπεν Χουρ»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλεύς των βασιλέων»
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 PARTY
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καζαμπλάνκα»
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.00 Η ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ (Ε)
04.30 ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ (Ε)
05.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.15 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
07.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΒΛΟ
08.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
09.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The iron giant»
11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιβανόης»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΑΝΟ ΝΤΟΜΙΝΙ
18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι Δέκα Εντολές»
02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ηρωες χωρίς δόξα»
04.45 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ