Τη «σκυτάλη» των Επιδαυρίων, σήμερα και αύριο, παίρνει το
ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας με την
«Ηλέκτρα» του
Σοφοκλή, που ανεβαίνει σε μετάφραση Κ. Χ. Μύρη, σκηνοθεσία Θέμη Μουμουλίδη, σκηνικά - κοστούμια Γιώργου Πάτσα, μουσική Γιώργου Ανδρέου, κινησιολογία Αλίκης Καζούρη, φωτισμούς Φίλιππου Κουτσάφτη. Παίζουν: Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Χάρης Σώζος, Δημήτρης Αλεξανδρής, Παναγιώτης Τσεβάς, Αρτο Απαρτιάν, Γιάννης Νταλιάνης και Μάγια Λυμπεροπούλου. Το Χορό απαρτίζουν: Μελίνα Βαμβακά, Ελένη Κοκκίδου, Γιάννα Νικολοπούλου, Νιόβη Κωστοπούλου, Εύα Κοτανίδη, Μάγδα Πένσου, Ντορίνα Θεοχαρίδου, Μαριάνθη Φωτάκη, Μαριάνθη Κυρίου, Ειρήνη Σπανουδάκη, Γιάννα Παπαγεωργίου, Αντωνία Βαλλιανάτου.