Πέθανε ξαφνικά προχτές, 24/11/2003 σε ηλικία 75 χρονών ο σύντροφος Χαράλαμπος Παπαδόπουλος, αγωνιστής της Εθνικής Αντίστασης και του Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδας. Εντάχθηκε νέος στο κίνημα και αγωνίστηκε ως το τέλος για τους σκοπούς και τα ιδανικά της εργατικής τάξης μέσα από τις γραμμές του ΚΚΕ. Η κηδεία του γίνεται σήμερα 26/11/2003 και ώρα 3.00 μ.μ. από το νεκροταφείο του Αγίου Βασιλείου στο Περιστέρι.