Παρασκευή 6 Φλεβάρη 2004
Γ' ΕΘΝΙΚΗ
«Καλπάζει» η Λάρισα

«Βυσσινί» βάφτηκε το ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής στη Γ' Εθνική. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λάζορικ, που σημείωσε χατ-τρικ, η Λάρισα επιβλήθηκε με 3-0 της Καστοριάς, περνώντας εκ νέου στην πρώτη θέση. Ο αγώνας ήταν παράσταση για ένα ρόλο, καθώς σε κανένα σημείο του αγώνα οι «γουναράδες» δε φάνηκαν ικανοί να απειλήσουν τη «βυσσινή θύελλα», που είχε τη συμπαράσταση περίπου 8.000 φίλων της. Σημαντική νίκη πέτυχε και ο Θρασύβουλος με 1-0 επί του Αχαρναϊκού, παραμένοντας μόνος στην τρίτη θέση. Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς χάρη σε τέρμα του Χαλιμούρδα μόλις ένα λεπτό πριν από τη λήξη του αγώνα. Με γκολ συνδύασε το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Δόξας ο Παπανδρέου, μπροστά στο κοινό της Δράμας. Ο έμπειρος επιθετικός σημείωσε τα δύο από τα τέσσερα τέρματα της ομάδας του στο επιβλητικό 4-0 απέναντι στο Λεωνίδιο. Οι «μαυραετοί», που ενισχύθηκαν αρκετά στη μεταγραφική περίοδο, παρότι απέχουν αρκετά από τις προνομιούχες θέσεις, ελπίζουν σε άνοδο. Αναλυτικά τα χτεσινά αποτελέσματα: Αγιος Δημήτριος - Βύζας Μεγάρων 0-0, Μαρκό - Καβάλα 1-0, Δόξα Δράμας - Λεωνίδιο 4-0, Λύκοι - Θύελλα Πατρών 0-1, Ατσαλένιος - Κιλκισιακός 3-0, Ποντιακός Νέας Σάντας - Χαλκίδα 2-1, Λάρισα - Καστοριά 3-0, Ηλυσιακός - Αγροτικός Αστέρας 2-1, Θρασύβουλος Φυλής - Αχαρναϊκός 1-0, Ρόδος - Βέροια 1-1.