08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Καθημερινή, ενημερωτική εκπομπή
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Αθλήματα υγρού στίβου: Καταδύσεις
16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ, αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και στον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο
17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Καταγραφή διαδικασίας κατασκευής καμπανών
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική
18.00 ΠΡΟΒΟΛΕΣ Ο δημοσιογράφος Γιάννης Χατζηγεωργίου συζητάει με τους προσκεκλημένους του για τη δημοτική αστυνομία και την ποιότητα και την υγιεινή των τροφίμων
20.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Τα ελληνικά σπήλαια
20.20 ...ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Πόπη Καπετανοπούλου που επιμελείται και παρουσιάζει την εκπομπή συζητάει με τον Βασίλη Θεοδώρου, πρόεδρο της Εταιρείας Υποστήριξης Θυμάτων Τροχαίων Ατυχημάτων, και την Μαρία Τσακάλου, δικηγόρο και ιδρυτικό μέλος της ΕΥΘΥΤΑ, για τις ανθρώπινες απώλειες από τα τροχαία ατυχήματα
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Εθιμα της Μεγάλης Εβδομάδας. Η Σοφία Αδαμίδου επισκέπτεται το Μουσείο Σύγχρονης Κεραμικής, όπου παιδιά φτιάχνουν τις δικές τους λαμπάδες
22.25 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΤΟΥ «902» Η ιστορία των σιδηροδρόμων. Επιμέλεια: Παύλος Ρούφας
22.55 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Οι ύμνοι της Μεγάλης Εβδομάδας από τον Λάκη Χαλιά. Α΄ μέρος
23.35 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Κουαρτέτο τζαζ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ BBC
07.30 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ
08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ
HISTORY CHANNEL
10.15 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ (Ε) «Τένεσι Ουίλιαμς»
11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ: ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ (Ε) «Πυραμίδες: Μεγαλείο και μυστήριο»
ΟΙΚΟ-TV
12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε) «Τασμανία»
13.00 Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ Ντοκιμαντέρ
14.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΓΙΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ
15.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
15.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η έβδομη μέρα της Δημιουργίας»
18.00 Ο ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ Η ΙΕΡΑ ΣΙΝΔΟΝΗ ΤΟΥ ΤΟΡΙΝΟ Ντοκιμαντέρ
18.50 ΕΝ ΑΡΧΗ ΗΝ Ο ΛΟΓΟΣ
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
24.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ «Τζόζεφ Νάι»
01.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΓΙΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ
01.45 Ο ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ Η ΙΕΡΑ ΣΙΝΔΟΝΗ ΤΟΥ ΤΟΡΙΝΟ Ντοκιμαντέρ
02.45 Ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ (Ε) Ξένο ντοκιμαντέρ
03.40 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Τένεσι Γουίλιαμς (Ε)
04.30 ΙΣΤΟΡΙΑ: «Γυαλί»
05.15 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ «ΤΩΝ ΑΝΩΓΕΙΩΝ»
06.00 ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΗΣ ΚΡΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ Α΄ μέρος
07.00 ΡΩΣΙΚΗ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ
05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ
10.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 1 ΜΕ ΔΥΟ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ
17.00 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο διωγμός»
20.00 Ο ΑΜΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ Ντοκιμαντέρ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλιάς Δαυίδ»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ Ντοκιμαντέρ
08.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΩΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ: ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ
09.00 ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ - ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
10.00 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ
12.00 DESIGN WORLD (E)
12.30 Ο ΦΛΟΪΝΤ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ «Ταξίδι στη Γαλλία»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.55 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ
16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ
18.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΕΡΓΑ ΜΙΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ - ΓΙΑΝΝΗ ΡΙΤΣΟΥ
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΑΝΤΩΝ ΠΑΘΩΝ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΠΕΡΙ ΘΥΣΙΑΣ Ντοκιμαντέρ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΤΟ ΕΤΟΣ 1000 Ντοκιμαντέρ
01.30 ΑΝΑΠΝΟΗ ΖΩΗΣ Σειρά ντοκιμαντέρ
02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)
04.30 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ (Ε)
06.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)
06.00 ΦΛΙΝΤ, Ο ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
06.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα παιδιά της Μπίμπι»
08.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δαυίδ και Βηθσεβά»
10.15 ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΕ ΤΗ ΓΑΤΑ
12.15 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)
13.10 SUPER GAME
13.15 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
15.30 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)
16.25 SUPER GAME
16.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
22.00 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ
23.15 FAME STORY
00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χιτών»
03.40 FAME STORY (E)
04.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χορός της Σαλώμης»
05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ
06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
10.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΕΣΘΗΡ
12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ανήφορος»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.45 ΝΙΝΑ
15.30 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ
16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΣΟΛΟΜΩΝ Α΄ μέρος
18.15 ΜΠΟΡΩ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΜΩΥΣΗΣ
23.00 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ UΕFΑ «Αϊντχόβεν - Νιούκαστλ»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια υπέροχη γυναίκα»
03.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
03.45 ΜΠΟΡΩ (Ε)
06.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε) Σειρά
07.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ (Ε) Σειρά
08.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ Σειρά
10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μυστικό της λίμνης»
11.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πριν το ηλιοβασίλεμα»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)
15.40 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ
16.20 Ο ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ
17.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.10 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ
18.50 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ
19.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΦΑΡΜΑ ΙΙ
22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοντέρνα Σταχτοπούτα»
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αιχμάλωτοι του μίσους»
02.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Ξένη σειρά
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.00 ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΤΡΕΛΩΝ ΝΑΥΑΓΩΝ
05.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)
06.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΒΛΟ
06.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
09.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σκιάχτρο» Κινούμενα σχέδια
11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπιλ και Τεντ: Τα κακά παιδιά πάνε παντού»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελές περιπέτειες της Εϊμι»
15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μασάντα»
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.50 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπεν Χουρ»
01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Funny Valentines»
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα λύτρα»
05.45 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ