Μετά την παραίτηση του αντιπροέδρου της ΟΛΜΕ, το ΔΣ της Ομοσπονδίας, σε χθεσινή συνεδρίασή του, εξέλεξε νέο αντιπρόεδρο τον Ανδρέα Καλδή. Στη χθεσινή συνεδρίαση, η παράταξη της ΠΑΣΚ έβαλε θέμα αλλαγής ολόκληρου του προεδρείου της ΟΛΜΕ - κάτι που δεν ήταν απαραίτητο σύμφωνα με το Καταστατικό της Ομοσπονδίας - κι όταν η πρότασή της δεν πέρασε αποχώρησε από τη συνεδρίαση. Με αφορμή τη συζήτηση αυτή, η ΕΣΑΚ - ΔΕΕ επανέφερε την πάγια θέση της για αντιπροσωπευτικό προεδρείο.