Εγραψε θέατρο, διήγημα και παιδικό κοινωνικό μυθιστόρημα. Εργα του παίχτηκαν στην Ελλάδα και τις βαλκανικές χώρες. Ορισμένα μεταφράστηκαν στα αγγλικά, αλβανικά, βουλγαρικά και ρουμάνικα. Μαζί με φίλους του στη δεκαετία του 1970 ίδρυσε το Θεατρικό Ομιλο Κορίνθου και αργότερα το Κορινθιακό Θέατρο «Βασίλης Ρώτας».
Εξέδωσε και διηύθυνε την εφημερίδα «Ο Δρόμος».
Στις εκλογές του 1998 ήταν υποψήφιος δήμαρχος Κορίνθου υποστηριζόμενος από το ΚΚΕ.
Είναι μέλος της Εταιρείας Ελλήνων Θεατρικών Συγγραφέων - τιμητική διάκριση 1995 - και της Εταιρείας Ελλήνων Λογοτεχνών. Είναι πρόεδρος του Συλλόγου «Φίλοι Αρχαίου Θεάτρου Κορίνθου» και του Εμπορικού Συλλόγου Κορίνθου.