Τελικών συνέχεια για το πρωτάθλημα της Α1 χάντμπολ των ανδρών, καθώς σήμερα διεξάγεται ο δεύτερος αγώνας μεταξύ του Πανελληνίου και του Κιλκίς. Στον πρώτο τελικό οι Αθηναίοι είχαν πάρει τη νίκη στο Κιλκίς απέναντι στην τοπική ομάδα και τώρα θέλουν να επαναλάβουν αυτή την επιτυχία προκειμένου να είναι ένα βήμα πριν την κατάκτηση του πρώτου πρωταθλήματος στην ιστορία του συλλόγου.
Από την άλλη, η ομάδα του Νίκου Μάντζιου θέλει να ισοφαρίσει τις νίκες και να φέρει τους τελικούς στα «ίσια». Αυτό όμως είναι αρκετά δύσκολο, αλλά τώρα θέλει να φέρει τα «πάνω κάτω» και να κάνει την έκπληξη στην Κυψέλη. Ο αγώνας θα μεταδοθεί στις 17.30 από το SUPERSPORT.