Ανακοινώθηκε χτες, από την ΕΠΟ, το πρόγραμμα των ημιτελικών στο Κύπελλο. Στις 21 Μάρτη, η ΑΕΚ θα υποδεχτεί τον Αγροτικό Αστέρα και την επομένη, ο Ολυμπιακός τη Λάρισα. Αμφότεροι οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν στις 12/4. Να θυμίσουμε ότι αν από τις δύο αναμετρήσεις δεν προκύψει «καθαρή» πρόκριση, τότε τα τέρματα που πέτυχε κάθε ομάδα στον εκτός έδρας αγώνα της θα υπολογιστούν «διπλά». Σε περίπτωση που και τότε δεν υπάρξει «νικητής», τότε προβλέπεται διεξαγωγή παράτασης.