Από... σπόντα Βλάχος και Κωστής κλήθηκαν στην Εθνική για τον αγώνα με την Κροατία. Ο Νινιάδης τέθηκε οριστικά εκτός μάχης από τον τραυματισμό του, ενώ ο Δώνης για τον ίδιο λόγο είναι αμφίβολος. Ετσι ο Κ. Πολυχρονίου κάλεσε τους δύο παίχτες της ΑΕΚ. Αλλαγή είχαμε και στην Ελπίδων για την αντίστοιχη αναμέτρηση. Στη θέση του τραυματία Σ. Λυμπερόπουλου (τερματοφύλακας) κλήθηκε ο τρίτος γκολκίπερ της ΑΕΚ, Διονύσης Χιώτης.