Ο ζωγράφος Αλέκος Φασιανός,πιστός φίλος του βιβλίου, θα επισκεφθεί σήμερα (7.30μμ - 8.30μμ) το 27ο Φεστιβάλ Βιβλίου,που πραγματοποιείται στο Πεδίον του Αρεως. Ο ζωγράφος θα υπογράφει στο χώρο της Γραμματείας, την αφίσα του φετινού Φεστιβάλ (είναι έργο δικό του). Επίσης, στο θέατρο "Αλίκη" μέσα στο Αλσος, συνεχίζονται οι προβολές των ελληνικών ταινιών, που βασίζονται σε λογοτεχνικά έργα. Σήμερα (10μμ), θα προβληθεί η ταινία του Νίκου Αντωνάκου "Δεξιότερα της Δεξιάς".Αύριο, "Η τιμή της αγάπης" της Τόνιας Μαρκετάκη,το Σάββατο "Η κάθοδος των εννιά" του Χρ. Σιοπαχά και την Κυριακή "Η φανέλα με το 9" του Παντελή Βούλγαρη.Οι προβολές θα συνεχιστούν έως και τις 3/10. Είσοδος ελεύθερη.