ΛΑΡΙΣΑ: Στην πλατεία Ταχυδρομείου,στις 9 μμ.Θα μιλήσει η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Αλέκα Παπαρήγα και θα χαιρετίσει ο Γ. Παττάκης, υποψήφιος ευρωβουλευτής.
ΒΟΛΟΣ: Στην Παραλία,στις 9 μμ, με ομιλητές τον Σπύρο Στριφτάρη, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφιο ευρωβουλευτή και Γ. Χουρμουζιάδη, υποψήφιο ευρωβουλευτή του Κόμματος.
ΚΑΡΔΙΤΣΑ: Στην πλατεία Πλαστήρα (Παυσίλυπο),στις 8.45 μμ.Θα μιλήσουν ο Στρατής Κόρακας, επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου του Κόμματος και ο Αλέκος Τομαράς, υποψήφιος ευρωβουλευτής.