Το ΚΣ της Πανελλήνιας Ενωσης Επαναπατρισθέντων Πολιτικών Προσφύγων (ΠΕΕΠΠ) γνωστοποιεί σε όλα του τα Παραρτήματα ότι η ετήσια κεντρική συνάντηση των επαναπατρισμένων πολιτικών προσφύγων θα γίνει στον Αγιο Νικόλαο ΝΑΟΥΣΑΣ μεθαύριο Κυριακή 4-7-99.
Πούλμαν δρομολογούνται για τη Νάουσα που ξεκινούν το Σάββατο 3-7-99 από την πλατεία Κάνιγγος στις 7 π.μ..Πληροφορίες στα κατά τόπους Παραρτήματα και στα τηλέφωνα του Κεντρικού Συμβουλίου: 5230.526 και 5230.534.
Επέτειοι
- Η ΝΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ της ΠΕΑΕΑ οργανώνει μεθαύριο Κυριακή 4-7-99,την καθιερωμένη ετήσια εκδήλωση στο ιστορικό ΤΣΑΡΔΑΚΙ ΝΕΥΡΟΠΟΛΗΣ Καρδίτσας, για να τιμήσει τα 68χρονα του ΕΑΜ, τα 53χρονα του ΔΣΕ και τα 54χρονα της Αντιφασιστικής Νίκης. Καλούνται οι αγωνιστές και αγωνίστριες της ΕθνικήςΑντίστασης και του ΔΣΕ να πάρουν μέρος στην εκδήλωση.
- Το Παράρτημα ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ της ΠΕΑΕΑ πραγματοποιεί εκδήλωση μεθαύριο Κυριακή 4-7-99 στις 11 π.μ. στην ΚΟΥΝΙΝΑ, για να τιμήσει τα θύματα της περιοχής την περίοδο της γερμανικής κατοχής και του ΔΣΕ.