Εννέα άτομα, οπαδοί της ΑΕΚ, αναγνωρίστηκαν και ταυτοποιήθηκαν από την Αστυνομία μέσω DVD και φωτογραφιών - που παραδόθηκαν από τον πρόεδρο της «Ενωσης» Ντ. Νικολαΐδη - από επεισόδια σε επτά αγώνες σε διάφορα γήπεδα της χώρας από τον Οκτώβρη του 2003 έως τον Ιούλη του 2006.
Σύμφωνα με την Αστυνομία, οι τέσσερις από αυτούς, φέρονται να ανήκουν στον αναρχικό χώρο. Ο ένας κρατείται ήδη στις φυλακές Κορυδαλλού για συμμετοχή στην επίθεση εναντίον του τέως προέδρου της ΓΣΕΕ Χρήστου Πολυζωγόπουλου, ενώ ο άλλος έχει αναγνωριστεί για συμμετοχή στα επεισόδια και την κλοπή ασπίδων των ΜΑΤ στην οδό Χαριλάου Τρικούπη.