Μέρα κυπέλλου για τις περισσότερες ομάδες, με τη δεύτερη αγωνιστική που είχε πολλά κι ενδιαφέροντα παιχνίδια. Στην Καλλιθέα ο Πανιώνιος, «τα βρήκε σκούρα» απέναντι στην Ελευσίνα που τελικά απέσπασε ισοπαλία με 2-2. Οι φιλοξενούμενοι καλύτεροι από τον Πανιώνιο προηγήθηκαν δύο φορές, με γκολ των Σέγγου και Μπριλή, αλλά οι «κυανέρυθροι» απάντησαν στα τέλη του ημιχρόνου και του αγώνα (Γιοβάνοβιτς, Ρόμπερτς).
- Με πολλές ελλείψεις παρουσιάστηκε η ΑΕΚ στο Βόλο, αλλά πήρε τελικά τη νίκη με 2-1. Οι «ερυθρόλευκοι» πιο αποφασιστικοί προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0 με τον Βελεντάνη ( 45+). Οι «κιτρινόμαυροι» όμως στο β' μέρος μπήκαν δυνατά και πήραν τη νίκη με δύο γκολ των Κωνσταντινίδη (47') και Ρούι (75').
- Στα υπόλοιπα παιχνίδια σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα: Λύκοι - Ακράτητος 2-4, Ιάλυσος - Απόλλων Καλαμαριάς 1-3, Εθνικός Αστέρας - Τρίκαλα 6-0, Καβάλα - Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0, Λαμία - Πανηλειακός 1-1, Παναιγιάλειος - Ιωνικός 1-1, Νάουσα - ΟΦΗ 1-4, Κοζάνη - Λάρισα 1-1.
- Ισόπαλο ήταν το αποτέλεσμα του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με τη Βίτεσε που έληξε 2-2. Η άμυνα των «ερυθρολεύκων» για άλλη μια φορά ήταν σκιά του εαυτού της, καθώς δύο λάθη των αμυντικών της απέφεραν και τα γκολ των Ολλανδών. Ο Ζιοβάνι και ο Γιαννακόπουλος σκόραραν και ισοφάρισαν δύο φορές τα γκολ των Σικορά και Αμοά.