Δικάζεται, αύριο Δευτέρα, ο Νίκος Κουτουμάνος, Γραμματέας της ΝΕ Μεσσηνίας του ΚΚΕ, με βαριές κατηγορίες (για επικίνδυνη σωματική βλάβη, που, τάχα, προκάλεσε με πρόθεση στον διοικητή της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Καλαμάτας, Β. Δημητριάδη, αλλά και για αντίσταση κατά της αρχής). Η ΝΕ καλεί το λαό της Μεσσηνίας να καταδικάσει τις πρακτικές της κυβέρνησης και των μηχανισμών του κράτους και να δώσει το «παρών» στη συγκέντρωση συμπαράστασης και διαμαρτυρίας μπροστά στα δικαστήρια, στις 10 το πρωί.