07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Ιστορία - Πολιτισμός Α΄: «Είτε Θάνατος είτε Λευτεριά» (Α΄ μέρος). Ιστορία - Πολιτισμός Β΄: «Είτε Θάνατος είτε Λευτεριά» (Β΄ μέρος)
07.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Οι περιπέτειες του ΜΠΑΤΣΟΝΣ και του ΡΑΣΤΥ, «Η κοιλάδα με τις γαλοπούλες»
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Θα μεταδοθεί η παράσταση Καραγκιόζη «Από τη Γη στη Σελήνη»
17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα
17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου. Αφιέρωμα στην κουζίνα της Ρούμελης με τη Μαίρη Σφακιανούδη
18.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Λευκάδα, το σμαραγδένιο νησί»
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου
20.20 07 ΑΝΑΦΕΡΣΟΥ. (Ε) Περιπέτεια. Επεισόδιο 3ο
21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στο συγκρότημα μπουζουκιών «ΔΡΟΜΟΣ». Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Συνέχεια από 04.00) Μπιτς βόλεϊ (μικρός και μεγάλος τελικός), Βόλεϊ (ημιτελικός), Πυγμαχία, Πινγκ Πονγκ
11.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ: Συγχρονισμένη Κολύμβηση (ομαδικό) (τελικός - μαγν.)
12.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Πόλο (ανδρ.): «Γερμανία - Ελλάδα», Ρυθμική. 15.00: Μπάσκετ (α΄ ημιτελικοί): «Ισπανία - Λιθουανία». 17.00: «ΗΠΑ - Αργεντινή»
19.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ
20.00 Η ΝΕΑ ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ ΜΑΪΚΛ ΠΑΛΙΝ
21.00 ΜΟΝΟ ΕΣΥ (Ε)
22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Ο ασφαλιστής»
02.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ (Ε)
03.00 ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ
04.10 ΤΟΠΟΙ ΤΩΝ ΜΥΘΩΝ
05.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Καταδύσεις
06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Συνέχεια από 02.20)
07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος (προκρ.), Πινγκ Πονγκ (προημ. ανδρ.), Κανόε Καγιάκ (τελικός 1.000 πιθ.), Τάε Κβο Ντο
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος, Πινγκ Πονγκ, Τάε Κβο Ντο, Κανόε Καγιάκ (πιθ.)
13.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος (τελικοί), Τάε Κβο Ντο (πιθαν.)
17.25 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ρυθμική (μαγν.)
19.00 ΠΕΚΙΝΟ 2008 - Αθλητική εκπομπή
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (περίληψη)
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Προσωπική υπόθεση»
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κέντρο»
04.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Τάε Κβο Ντο
-- Στις 18.00 και στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων
07.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
07.45 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ
08.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
09.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ
10.30 ΑΛΛΟΥ
11.00 ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΑ ΝΗΣΙΑ «Αγιος Πέτρος και Μικελόν»
12.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Περίληψη
12.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Χάντμπολ (ανδρών - Α΄ Ημιτελικός)
16.40 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
17.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
18.30 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
19.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ
20.15 ΟΙ ΘΡΥΛΟΙ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
20.45 ΠΩΣ ΧΤΙΣΤΗΚΕ Η ΓΕΦΥΡΑ ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΓΚΕΪΤ
21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζιπ, περίπτερο κι αγάπη»
00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008
02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ
11.00 UNGLY BETTY
12.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
17.15 THE SIMPLE LIFE
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 UΝGLY BETTY
22.00 ΟΙ ΣΤΑΥΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)
23.00 LOST
24.00 BONES
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 THE SIMPLE LIFE
02.00 ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ (Ε)
03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.30 MOBILE FUN
05.10 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ
10.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
11.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ (Ε)
12.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)
13.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ
14.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 BAYWATCH
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 BAYWATCH (Συνέχεια)
17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπάλληλος του μήνα»
23.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 THE AGENCY
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλημα στο Γκόργκι Παρκ»
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.15 BELISSIMA
06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA
10.00 ΚΡΙΣ ΚΡΟΣ (Ε)
11.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)
11.50 ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)
12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
16.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)
18.50 50 - 50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)
22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)
23.00 SAFE SEX (E)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 RESCUE ME (Ε)
01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)
02.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.00 SO YOU CAN THINK YOU CAN DANCE (E)
06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ
14.45 ΖΙΝΑ
15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ
16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το νησί των ναυαγών»
23.45 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
00.45 SUPERNATURAL
01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογένεια Ανταμς 2»
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στην παγίδα της φωτιάς»
05.30 ΤΖΑΚ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΙ
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο
15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα
22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ