Την εικαστική δουλειά της Ιφιγένειας Καμπέρη φιλοξενεί (16/4-7/5) το Πολιτιστικό Στέκι του προγράμματος απεξάρτησης ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ (Σταυροπούλου 29, πλ. Αμερικής, τηλ. 210 8640943). Η δημιουργός σπούδασε ζωγραφική στη Σχολή Καλών Τεχνών Εδιμβούργου. Εχει παρουσιάσει τη δουλειά της σε ομαδικές εκθέσεις στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Τον Ιούνιο του 2008 πραγματοποίησε την πρώτη της ατομική έκθεση με τίτλο «Ο μακρύτερος Δρόμος».