Τρεις ιστορίες που διασταυρώνονται μέσα σε διάρκεια 24 ωρών περιγράφει στη δραματική του ταινία ο Ρόμπερτ Ρέντφορντ, «Λέοντες αντί αμνών», με την οποία επιστρέφει ως σκηνοθέτης και πρωταγωνιστής. Η ταινία, κόντρα στο γυαλιστερό λούστρο και το συνειδητό αποπροσανατολισμό που εκπέμπει η αμερικάνικη βιομηχανία κινηματογράφου, προσπαθεί, με πολύ εκλαϊκευμένο τρόπο (αν και χειρίζεται μεγάλα πολιτικά και φιλοσοφικά ζητήματα), να ενημερώσει τον παγιδευμένο αμερικανικό λαό πάνω στα ζητήματα του πολέμου και της επιθετικής αμερικανικής εξωτερικής πολιτικής. Μια καλή δουλειά, που υποστηρίζεται από καλούς ηθοποιούς: Ρόμπερτ Ρέντφορντ, Τομ Κρουζ, Μέριλ Στριπ, Αντριου Γκάαρφιλντ κ.ά. (Παρασκευή, «STAR», 21.00)