Το 4ο ετήσιο Φεστιβάλ Ελληνικού Κινηματογράφου στο Λονδίνο (LGFF) (17-25/10) στο «Westbourne Studios», θα περιλάβει αφιερώματα στους Νίκο Κούνδουρο, με προβολή της ταινίας του «Μπάιρον, μπαλάντα για ένα δαίμονα» (1992) και Μιχάλη Κακογιάννη, με προβολή της ταινίας του «Βυσσινόκηπος» (1999), εργαστήρια κλπ. Επίσης, θα προβληθεί το άγνωστο στο ευρύ κοινό ντοκιμαντέρ για την εισβολή του Αττίλα στην Κύπρο (1975), με την Μελίνα Μερκούρη, που παραχώρησε το Αρχείο της ΕΡΤ. Θα προβληθεί και ταινία του ηθοποιού Νίκου Καλογερόπουλου, παρουσία του. Το φεστιβάλ θα λήξει με απονομή των βραβείων «Οδυσσέας».