Η - δύο φορές αναβληθείσα - συνεδρίαση του ΔΣ στην Super League, με σκοπό (μεταξύ άλλων) τη συμπλήρωση των ΠΑΕ που θα λάβουν μέρος στο πρωτάθλημα, ορίστηκε για την Τρίτη 18/10. Ο Συνεταιρισμός θα αποφασίσει ποιες από τις διεκδικήτριες εταιρείες (Λεβαδειακός/Δόξα Δράμας ή Λάρισα/Πανσερραϊκός) θα αντικαταστήσουν Ολυμπιακό Βόλου και Καβάλα.
Να θυμίσουμε ότι δεν έχει συζητηθεί η έφεση των Ποδοσφαιρικών Εισαγγελέων για την αθώωση της Δόξας Δράμας και ότι δεν αποκλείεται να ασκηθεί έφεση κατά της αθώωσης του Λεβαδειακού. Επίσης, πως εκκρεμεί η εκδίκαση της προσφυγής που έχουν καταθέσει Λάρισα και Πανσερραϊκός στο Τακτικό Διαιτητικό Δικαστήριο. Μετά από δύο αναβολές είχε οριστεί να γίνει την τρίτη αλλά μάλλον θα αναβληθεί ξανά, λόγω της απεργίας των δικηγόρων.
Εν τω μεταξύ ο πρόεδρος της Football League/Football League 2, Σπ. Καλλογιάννης, δήλωσε (NovaΣΠΟΡ FM 94.6) αισιόδοξος ότι τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα, αφού «δεν μπορούμε να πέσουμε πιο χαμηλά, οπότε κάποια στιγμή θα ξαναβρούμε την αξιοπιστία που έχουμε χάσει»...
Ακόμα - μεταξύ άλλων - δεν απέκλεισε να υπάρξει νέα αναβολή στην έναρξη του πρωταθλήματος και αντί για 23 να αρχίσει «30/10, η οποία είναι και η τελευταία ημερομηνία». Οσο για τις αντικαταστάτριες όσων ΠΑΕ υποβιβαστούν «βάσει του άρθρου 4, παρ. 2, όποια ομάδα "πέφτει" την αντικαθιστά ομάδα της Football League 2».