Εκδήλωση για τον μεγάλο Κώστα Βάρναλη γίνεται σήμερα (19.00) στην Εταιρία Ελλήνων Λογοτεχνών (Γενναδίου και Ακαδημίας). Χαιρετίζει ο πρόεδρος της ΕΕΛ Παύλος Ναθαναήλ. Ομιλητές οι Γιάννης Παπαοικονόμου, μέλος του ΔΣ της ΕΕΛ, Μαρία Σκουρολιάκου, Πάνος Μποσνάκης, Μαρία Ράλλη - Υδραίου. Απαγγέλλουν οι Αλεξάνδρα Βαΐτση - Βάκρου, Νίκος Μπατσικανής. Συντονίζει η ειδική γραμματέας της ΕΕΛ Αννα Μπουρατζή - Θώδα.