07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»
07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.20 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (13ο)
16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας
18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη
19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ Ξένη σειρά (7ο)
22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)
07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
10.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ
11.00 SONIC UNDERGROUND
11.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ
12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Το μαγικό δάσος»
13.30 MEDITERRANEO
14.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΕΡΤ (Ε) «Ψύλλοι στ' αυτιά»
15.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ
16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αεροπλανάκι που μου χάρισε ο μπαμπάς μου»
17.45 CHANGES (Ε)
18.00 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ - ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ «Κόρτες» (Ε)
19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
21.45 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Ο άντρας που αγαπά»
23.00 CITY FOLK «Λισαβόνα»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το καταφύγιο»
01.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε) «Στέλιος Ράμφος»
06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ
10.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
11.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΤΟΠΩΝ ΜΝΗΜΕΣ (Ε) «Η γέφυρα του Βοσπόρου στην Τουρκία»
13.00 NETWEEK (Ε)
14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ (Ε)
17.00 SUPER LEAGUE - PRE GAME
17.15 SUPER LEAGUE - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ «SKODA Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης»
19.15 ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ - ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ «Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ»
21.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τριλογία του Τούλσε Λούπερ» (Μέρος 3ο)
07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ
07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ
07.55 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE
08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ
09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ
09.50 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ
10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ
12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΒΙΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΙΜΑΛΑΪΑ, Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ
14.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - 5η ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΓΓΛΙΑΣ Απευθείας μετάδοση του αγώνα «Τσέλσι - Μπίρμινχαμ»
16.30 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βίβα Ρένα»
19.15 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - 5η ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΓΓΛΙΑΣ Απευθείας μετάδοση του αγώνα «Σάντερλαντ ή Μίλντεσπρο - Αρσεναλ»
21.15 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Από την ανεργία στους hooligans»
01.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)
02.30 CINEMANIA (Ε)
03.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ (Ε)
04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)
05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)
06.00 ELI STONE
07.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)
08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)
11.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)
12.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια απίθανη... απίθανη πτήση 2»
15.20 COOK SMART BY COCA-COLA (Ε)
15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά
16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)
17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)
20.00 ANT1 NEWS
21.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
22.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
23.10 ΟΛΑ 12+ Εκπομπή
01.20 ΑΝΤ1 NEWS
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τέταρτο πρωτόκολλο»
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ
04.40 MOBILE FUN
05.15 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (Ε)
06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)
07.00 BABY STYLE (Ε)
08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)
09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ
10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?
15.10 AMERICAN IDOL
17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικροί σωτήρες»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύφες σε πόλεμο» Α' τηλεοπτική προβολή
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σπίτι του θανάτου»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αθήνα - Κωνσταντινούπολη»
03.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σπίτι του θανάτου»
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
10.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)
11.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)
12.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Step up 2: Το επόμενο βήμα»
16.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
17.05 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.10 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU
18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA
19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2
22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εκδίκηση των Losers»
23.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η άκρη του νήματος»
00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
02.30 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)
03.30 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά
06.50 STARLAND «Power Rangers: Operation overdrive», «Yin Yang Yo!», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly Pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teen days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μax», «Ben 10 Ultimate Alien», «Beyblade», «Sylvester and Tweety mysteries»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κορίτσι βορείων προαστίων» Α' τηλεοπτική προβολή
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.50 THE BIG BANG THEORY
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 MERCY Σειρά
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ταξίδι στο νησί της φαντασίας»
22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Shoot 'em up»
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πώς να χάσεις τους φίλους σου»
02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σούπερμαν 3»