Εκλογές για τα νέα όργανα του Πανελλήνιου Συλλόγου Φυσικοθεραπευτών θα γίνουν αύριο, Κυριακή, στα κεντρικά γραφεία του Συλλόγου στην Αττική (Λ. Αλεξάνδρας 34) και στα παραρτήματά του στην υπόλοιπη χώρα. Η Αγωνιστική Συσπείρωση Φυσικοθεραπευτών (ΑΣΦ) καλεί τους φυσικοθεραπευτές να στηρίξουν τις αγωνιστικές ριζοσπαστικές δυνάμεις στο σύλλογο, για «ισχυρό εργατικό κίνημα αντίστασης και ανατροπής της αντιλαϊκής πολιτικής». Η ΑΣΦ διεκδικεί - ανάμεσα σε άλλα - μαζί με τους εργαζόμενους, τους ασθενείς, τους συνταξιούχους, ένα αποκλειστικά δημόσιο και δωρεάν σύστημα Υγείας - Πρόνοιας - Ειδικής Αγωγής με απαγόρευση της επιχειρηματικής δράσης σε αυτούς τους ευαίσθητους κοινωνικούς τομείς. Στο πλαίσιο ενός τέτοιου δημόσιου συστήματος Υγείας - Πρόνοιας θα εξασφαλίσει μόνιμη και σταθερή δουλειά κάθε φυσικοθεραπευτής.