Με πανελλαδικό συλλαλητήριο σήμερα στις 11 π.μ., μπροστά απ' τα κεντρικά γραφεία της Αγροτικής Τράπεζας στην Αθήνα (Πανεπιστημίου 23), οι εργαζόμενοι της ΑΤΕ, μαζί με τους εργαζόμενους του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου (ΤΤ) συνεχίζουν τον αγώνα τους.
Στο μεταξύ χτες η διοίκηση της ΠΕΙΡΑΙΩΣ άρχισε να αποστέλλει ονομαστικά στους 5.500 εργαζόμενους της ΑΤΕ τις νέες ατομικές συμβάσεις εργασίας, με τις οποίες κάθε εργαζόμενος της ΑΤΕ θεωρείται νεοπροσλαμβανόμενος με ό,τι αυτό συνεπάγεται στα δικαιώματά του στην περίπτωση απόλυσης. Με τις συμβάσεις αυτές η ΠΕΙΡΑΙΩΣ επιχειρεί την κατάργηση της επιχειρησιακής σύμβασης που ίσχυε μέχρι τώρα στην Αγροτική και το χτύπημα εργατικών και ασφαλιστικών δικαιωμάτων.