«Θέλουμε τη νίκη και γι' αυτή θα παλέψουμε» είπε ο Λεονάρντο Ζαρντίμ και συνέχισε: «Και οι δυο ομάδες καίγονται για τη νίκη και όποια χάσει μάλλον θα αποχαιρετήσει το θεσμό. Είμαστε σε καλή κατάσταση και μπορούμε να πάρουμε αυτό που θέλουμε».
Ο Ρέφικ Τζεμπούρ τόνισε: «Είναι σαν τελικός για εμάς. Και οι δύο ομάδες θέλουν να συνεχίσουν στο Champions League. Μπορεί οι πιθανότητες να δείχνουν πως μπορούμε να προσωρήσουμε στο Europa League, όμως εμείς σκεφτόμαστε το Champions League».
Σχετικά με την ενδεκάδα, όλα είναι ανοιχτά για τη θέση Νο1. Ο Κάρολ έχει ανεβάσει την απόδοσή του, ήταν πολύ καλός και στον αγώνα της Βόρειας Ιρλανδίας με την Πορτογαλία, αλλά δεν αποκλείεται ο Ζαρντίμ να συνεχίσει να χρησιμοποιεί στην Ευρώπη τον Μέγερι (όπως είχε δηλώσει άλλωστε εξαρχής) .
Από εκεί και πέρα, την τετράδα της άμυνας αναμένεται να απαρτίζουν οι Τοροσίδης, Μανωλάς, Κοντρέρας και Χολέμπας. Στα χαφ όλα δείχνουν ότι θα αγωνιστούν οι Μοντέστο, Μανιάτης και Μασάντο και στην επίθεση οι Αμπντούν, Φουστέρ και Τζεμπούρ.
Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Αρσεναλ θα υποδεχτεί στο «Εμιρέιτς» τη Σάλκε (21.45, ΝS2).