06.00 Ο κ. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ
08.30 ΚΑΛΙΚΑΝΤΖΑΡΟΔΟΥΛΕΙΕΣ
09.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ
09.30 ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ
10.00 ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ - ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ: ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (Ε)
11.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ
11.40 ΜΙΚΡΑ ΠΟΡΤΡΕΤΑ «Αγάπη Τριανταφυλλίδη - πιάνο»
12.10 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΒΙΕΝΝΗΣ Απευθείας μετάδοση
14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα τέλεια Χριστούγεννα του Αρθουρ» Κινούμενα σχέδια
16.15 ΑΝΙΜΑΛΙΑ
16.40 ΣΑΡΛΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ
17.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μικρός Νικόλας» Α' τηλεοπτική προβολή
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα κορίτσι για δύο»
20.00 103,7 ΕΛΛΗΝΕς ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ «Βαγγέλης Κορακάκης»
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γύρος του κόσμου σε 80 μέρες»
23.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μόνον της ζωής του ταξείδιον»
06.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΑ (Ε) «Δεύτερη Συμφωνία» του Γκούσταβ Μάλερ
07.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε) «Η Δόμνα και τα εγγόνια της»
08.30 ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΦΩΝΑ ΧΩΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΙΤΑΛΙΑΣ (Ε)
09.30 ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΠΟΛΙΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ Ντοκιμαντέρ
10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σαμπρίνα, η μικρή μάγισσα, φίλοι για πάντα» Κινούμενα σχέδια
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 Η ΣΙΩΠΗΛΗ ΣΧΟΛΗ (Ε)
13.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)
17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.10 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΝΤΑΟΥΝΤΟΝ (Ε) Σειρά εποχής
20.00 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΝΤΑΟΥΝΤΟΝ (Ε) Σειρά εποχής
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.05 ΟΙ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΩ Σειρά
23.00 ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ Μίνι σειρά
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα κελεπούρια» Α' τηλεοπτική προβολή
06.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ
10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε) «Κωνσταντινούπολη»
11.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ (Ε)
14.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)
18.00 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ «Αλεύρι»
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παλικαράκια της παντρειάς»
20.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκρουτζ - Χριστουγεννιάτικη μπαλάντα» Μουσικοχορευτική
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΚΟΝΤΣΕΡΤΟ
01.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ (Ε)
01.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
02.30 ΣΜΥΡΝΑΙΙΚΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ
04.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
05.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)
06.30 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Ε)
06.30 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
07.15 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
09.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Bebe's kids»
11.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)
12.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ (Ε)
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 SUPER GAME
13.40 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.40 SUPER GAME
14.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
17.00 FTHIS TV
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
18.10 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
19.00 ADANALI Σειρά
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ Σειρά εποχής
22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τέρατα και εξωγήινοι» Κινούμενα σχέδια
00.15 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ
02.15 «20 ΧΡΟΝΙΑ ΦΟΙΒΟΣ» (Ε) Μουσικό πρόγραμμα
03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
- ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ (Ε)
06.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND
06.30 FRAZIER
07.15 BABALOU (Ε)
08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ
10.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND
10.30 ΒΕΛΟΥΔΟ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)
11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Εορταστικό
17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος - ρουκέτα»
23.00 ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ Αστυνομική σειρά
24.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
01.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
03.30 JUDGING AMY
04.30 PATRAS ALLER-RETOUR (Ε)
05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)
06.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αννι 2»
08.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Γκάρφιλντ στο διαγωνισμό ταλέντων» Α' τηλεοπτική προβολή
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU
13.10 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.40 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
16.50 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ
17.50 SILA
19.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.15 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
22.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζούλι και Τζούλια» Α' τηλεοπτική προβολή
00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στον πυρετό του ρυθμού» Α' τηλεοπτική προβολή
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αννι 2»
05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)
06.00 TRUST ME Σειρά
06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes», «Tom and Jerry kids», «Τόμας το τρενάκι», «Πέπα το γουρουνάκι», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου»
09.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μαγικό σπαθί»
11.00 BUGS BUNNY
11.30 FLORICIENTA Σειρά
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συνέβη κάποια Χριστούγεννα»
14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκούμπι Ντου και η μάγισσα - φάντασμα»
16.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μικρή πριγκίπισσα»
18.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μυρμηγκοϊστορίες»
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα στα τέσσερα»
22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βίος & Πολιτεία»
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑΑ «Ρ 2»
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κατάσκοποι που ήρθαν από τη ζέστη»