Στις 7 μ.μ., μπροστά στο πρώην 3ο Σώμα Στρατού
Η ΕΔΥΕΘ, σε συνεργασία με το ΠΑΜΕ, την ΟΓΕ και το ΜΑΣ, διοργανώνουν σήμερα Τρίτη, στις 7 μ.μ., αντιπολεμική συγκέντρωση μπροστά στο ΝΑΤΟικό Στρατηγείο (πρώην 3ο Σώμα Στρατού) και πορεία προς το κέντρο της πόλης. Αύριο Τετάρτη, στις 12 μ., θα γίνει ο Λαϊκός Δρόμος, σε συνεργασία της ΕΔΥΕΘ με το ΜΑΣ και με τη συμμετοχή της Θεραπευτικής Κοινότητας «ΙΘΑΚΗ». Εκκίνηση από το νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ και τερματισμός στο μνημείο του Γρ. Λαμπράκη.