Πέμπτη 12 Ιούνη 2014
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Παρέμεινε στην Super League η Ξάνθη

Στην Super League θα συνεχίσει να αγωνίζεται η Ξάνθη μετά την χθεσινή νίκη της στο καθοριστικό μπαράζ με τον τρίτο των πλέι οφ της Football League Ολυμπιακό Βόλου με 2-1 ( Γούτας 45+, Ράννος 83` - Γκούρμα 34`) σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι στο Κλ.Βικελίδης. Η Ξάνθη αγωνίστηκε στο β` μέρος με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μάνταλου.

Ο αγώνας άρχισε με μισή ώρα καθυστέρηση με αιτία την αλλαγή πάγκου για λόγους ασφαλείας που ζήτησε η Ξάνθη καθώς και ρίψη αντικειμένων στην συνέχεια. Στο ημίχρονο οι Βολιώτες (που βγήκαν με καθυστέρηση απ' τα αποδυτηρια) εξέδωσαν ανακοίνωση για διαιτητικά λάθη εις βάρος τους στο πρώτο 45λεπτο ενώ οι αψιμαχίες μεταξύ παικτών και παραγόντων των δυο ομάδων συνεχίστηκαν μέχρι και την λήξη (υπήρξαν και αποβολές στους πάγκους εκατέρωθεν).