Για μια θέση στο βάθρο του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Αμστερνταμ θα αγωνιστεί σήμερα το ελληνικό πλήρωμα της τετράκωπου άνευ πηδαλιούχου που συμμετέχει στον τελικό του αγωνίσματος. Η ομάδα αποτελείται από τους Γ. Χρήστου, Γ. Τζιάλλα, Γ. Τσίλη, Δ. Αγγελόπουλο. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 15.30 ενώ το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τη ΝΕΡΙΤ από τις 14.30 μέχρι τις 16.15.