06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (08.00, 09.00, 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
19.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπουτίκ για αυτόχειρες»
23.25 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Le Lido»
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Το ανθρώπινο είδος: Η ιστορία όλων μας»
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 Η ΚΥΡΙΑ ΜΑΣ (Ε)
11.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
12.20 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)
14.30 ART ERT
15.00 DANI'S HOUSE
15.30 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ «Γροιλανδία - Ινδία»
16.00 ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΖΩΗ (Ε) (Τελευταίο)
17.00 ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ (Ε)
18.00 EUROPA LEAGUE ΕΡΤ (Ζ)
20.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (Ε) (Τελευταίο)
21.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ (Ε)
22.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Ε)
23.00 EUROLEAGUE SHOW (Ζ) Εκπομπή
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
15.45 ΣΠΑΤΑ LIVE
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
18.45 ΡΟΥΑ ΜΑΤ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή σειρά
22.15 ΤΗΣ «Α» ΤΑ ΖΥΜΩΜΑΤΑ
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ Σειρά
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ρατατούης»
24.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
16.40 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.50 ΡΑΓΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ Σειρά
18.50 ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξύπνα Βασίλη»
23.50 ΤΙ ΝΕΑ; Εκπομπή
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
13.45 HOUSE Ιατρική σειρά
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Τηλεπαιχνίδι μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες»
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονικό όπλο Νο3»