06.00 ΠΡΩΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
07.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ
(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
10.00 ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
14.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε)
14.30 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
17.00 ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Pre game
17.30 ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α' ημιτελικός
19.30 ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Post game
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΠΡΟΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Β' ημιτελικός
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)
11.30 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ (Ε)
13.15 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ - ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ 2016 (Ζ)
15.30 ΙΝΤΙ Σειρά
16.00 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ (Ε)
17.00 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)
18.50 Η ΕΡΤ ΣΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ
19.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ - ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ 2016 (Ζ)
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο επίμονος κηπουρός»
08.00 ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (Ε)
08.30 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΟΥΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥΣ ΑΜΠΕΛΩΝΕΣ (Ε)
09.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
10.00 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)
11.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)
12.00 ALLERT 3 (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΕΝΑΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
15.00 ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ
16.00 ΥΠΟ ΣΚΙΑΝ
17.30 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ (Ε)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΕΝΑΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ (Ε)
21.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά
06.00 - 08.45 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
08.45 ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑ Ξένη σειρά
09.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
10.45 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
11.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.15 IMPERIO Ξένη σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ
21.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA (τελευταίο)
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
15.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)
16.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! (Ε)
16.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελάδικο πολυτελείας»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 GRAN HOTEL Σειρά
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η θεία από το Σικάγο»
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA
10.00 ΒΙΟΣ ΑΝΘΟΣΠΑΡΤΟΣ (Ε)
11.00 ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΕΜΜΑΣ (Ε)
12.00 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)
12.50 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)
16.50 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ Με τον Θοδωρή Κολυδά
17.40 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)
18.50 KARA SEVDA Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)
22.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)
10.00 LIVE U
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ - BEST OF (E)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BAHAR Νέα σειρά
18.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 PABLO ESCOBAR Ξένη σειρά
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Fantastic Four»