Παρασκευή 29 Ιούλη 2016
Στο παιχνίδι της πρόκρισης ο ΑΠΟΕΛ

Ολα τα αποτελέσματα στο Τσάμπιονς Λιγκ

«Ζωντανός» στο παιχνίδι της πρόκρισης στα πλέι οφ του Champions League έμεινε ο ΑΠΟΕΛ, μετά την ήττα του με 1-2 από τη Ρόζενμποργκ στη Νορβηγία στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Γκίτγερ στο 23΄ ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου διπλασίασαν τα τέρματά τους με το σουτ του Σκιέλβικ. Ο Εφραίμ στο 67΄, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα, κατάφερε να μειώσει σε 2-1 και να κρατήσει ζωντανή την ομάδα του στο κυνήγι της πρόκρισης. Ο ΑΠΟΕΛ θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει στο 90΄ αλλά ο Ντε Καμάργκο δεν μπόρεσε να σκοράρει προ κενής εστίας. Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στις 2/8 στην Κύπρο.

Στους πρώτους αγώνες του 3ου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Αγιαξ (Ολλανδία) - ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ) 1-1

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 1-0

Λουντογκόρετς Ράζγκραντ (Βουλγαρία) - Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 2-2

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Σάλτσμπουργκ (Αυστρία) 0-1

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) 1-1

Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) - Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) 0-0

Ροστόφ (Ρωσία) - Αντερλεχτ (Βέλγιο) 2-2

Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία) - Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) 2-0