Κανένα περιθώριο και στον πλέον αφελή δεν άφησε χτες ο υπουργός Ανάπτυξης για τις κυβερνητικές στοχεύσεις για τον κλάδο της διύλισης και εμπορίας υγρών καυσίμων. «Η "ελεύθερη αγορά" σημαίνει "ελεύθερος ανταγωνισμός" προς όφελος του Ελληνα καταναλωτή. Αυτό είναι το ζητούμενο», είπε ο Χρ. Φώλιας, μετά τη συνεδρίαση της Κυβερνητικής Επιτροπής. Ο υπουργός ουσιαστικά ξεκαθάρισε πως το θέμα για την κυβέρνηση είναι η διασφάλιση των νόμων της «ελεύθερης αγοράς» και του «ελεύθερου ανταγωνισμού». Τώρα, όλα τα υπόλοιπα, ότι δήθεν μέσω αυτής της πολιτικής εξασφαλίζονται οφέλη για τους καταναλωτές, αποτελούν τον πασίγνωστο πια μύθο για τη διαιώνιση της παραπλάνησης των εργαζομένων. Η «ελεύθερη αγορά»...