Τα πινέλα παίρνουν «φωτιά». Οι μολυβιές γίνονται χρώμα, εικόνα, σκίτσο, ζωγραφιά... Και τα ταμπλό ετοιμάζονται, στοιβάζονται, μεταφέρονται. Από το πρωί τα φορτηγά γεμίζουν το ένα μετά το άλλο. Καλώδια, σωλήνες, συνδέσεις... ΚΝίτες και ΚΝίτισσες από όλη την Αθήνα, εργαζόμενοι, φοιτητές, σπουδαστές, μαθητές και απόφοιτοι «ρίχνονται στη δουλειά» για να ολοκληρωθούν τα ταμπλό και να μεταφερθούν όλα τα υλικά από την αποθήκη στην Πανεπιστημιούπολη στα Ιλίσια, εκεί όπου θα γίνει το κεντρικό τετραήμερο του Φεστιβάλ ΚΚΕ - ΚΝΕ στις 18-21 Σεπτέμβρη. Για να συναρμολογηθούν και να σχηματίσουν την κόκκινη πολιτεία, το εντυπωσιακό αποτέλεσμα που κάθε φορά συναντά ο επισκέπτης του Φεστιβάλ. Η...