(Του απεσταλμένου μας Νίκου ΤΣΑΚΑΝΙΚΑ).-- Σύσσωμοι οι κάτοικοι της Νεστάνης παραβρέθηκαν στη συγκέντρωση που διοργάνωσε χτες η Νομαρχιακή Επιτροπή Αρκαδίας του ΚΚΕ, με ομιλητή τον βουλευτή του Κόμματος Νίκο Καραθανασόπουλο, σχετικά με τις ενέργειες της Μονής Γοργοεπηκόου για την εμπορευματοποίηση του νερού των πηγών του Αρτεμισίου. Οι κάτοικοι που γέμισαν ασφυκτικά την κοινοτική αίθουσα εξέφρασαν την αγανάκτησή τους στο κλιμάκιο του Κόμματος για το γεγονός ότι η Μονή, την ώρα που η περιοχή έχει στεγνώσει από νερό, επιδιώκει να κάνει μπίζνες, με την ανοχή των τοπικών παραγόντων, καθώς και των κυβερνήσεων της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ, που στέρησαν και συνεχίζουν να τους στερούν την πρόσβαση στις...