Δύσκολη μπορεί να θεωρηθεί η κλήρωση για τον Ολυμπιακό στους ομίλους του Kυπέλλου ΟΥΕΦΑ. Στο δρόμο του θα βρει για το δεύτερο όμιλο την Μπενφίκα του Κώστα Κατσουράνη, τη Γαλατάσαραϊ, τη Χέρτα Βερολίνου και την ουκρανική Μέταλιστ Χάρκιβ. Στην επόμενη φάση θα περάσουν τρεις ομάδες. Ο Ολυμπιακός θα παίξει την πρώτη αγωνιστική (23/10) στην Κωνσταντινούπολη με τη Γαλατά, τη δεύτερη (06/11) έχει ρεπό, την τρίτη (27/11) υποδέχεται την Μπενφίκα, την τέταρτη (04/12) στην Ουκρανία με τη Μέταλιστ Χάρκιβ και την τελευταία (18/12) θα παίξει στο «Καραϊσκάκη» με τη Χέρτα. Ο Ερνέστο Βαλβέρδε με δηλώσεις του στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη αναφέρθηκε στα αποτελέσματα της κλήρωσης, την οποία...