Οπως αποδείχτηκε και κατά τη χριστουγεννιάτικη έξοδο, οι οδηγοί που κινούνται στους εθνικούς οδικούς άξονες και ταλαιπωρούνται και πληρώνουν πανάκριβα χαράτσια. Μόνο μέσα σε ένα χρόνο - πέρσι - τα χαράτσια των διοδίων στο εθνικό οδικό δίκτυο αυξήθηκαν από 35% έως και 180%, ενώ φέτος, με πρόσχημα τη χιλιομετροχρέωση είχαμε άλλη μια αύξηση κατά 53% έως 73%. Mέσα στα επόμενα δύο χρόνια προβλέπεται να γίνουν νέες ακόμη μεγαλύτερες αυξήσεις. Ηδη, η «Ολυμπία Οδός» ανήγγειλε αυξήσεις από 2% έως 5,3% στο τμήμα Ελευσίνα - Κόρινθος - Πάτρα από τις αρχές Γενάρη. Ταυτόχρονα, οι σταθμοί διοδίων (μετωπικοί και πλευρικοί) «φυτρώνουν» σαν τα μανιτάρια, υποχρεώνοντας τους εργαζόμενους ολόκληρων περιοχών να...