Μια περιπέτεια με ζωντανή μουσική, σκιές, κούκλες και ηθοποιούς, βασισμένη στην «Αργοναυτική Εκστρατεία», παρουσιάζει και αυτή τη χρονιά, για λίγες μόνο παραστάσεις (από τις 10/10 και κάθε Κυριακή, 11.30μ.μ.), ο Θίασος Ηλία Καρελλά, στο Θέατρο «Προσκήνιο». Ηθοποιοί και μουσικοί, που παίζουν ζωντανά λύρα, λαούτο, ούτι, μαντολίνο, νταούλι, καβάλι και τσαμπούνα, συναντούν φιγούρες και κούκλες ανθρωπίνων διαστάσεων και μας παρασύρουν σε ένα ταξίδι γεμάτο περιπέτειες και ασταμάτητη δράση. Τους 30 διαφορετικούς ρόλους του έργου ερμηνεύουν οι: Κωνσταντίνα Γκόρου, Κάτια Ζαρκάδα, Αλέξανδρος Ιερωνυμίδης, Στέλιος Ξανθουδάκης, Φάνης Παυλόπουλος, Χρήστος Σύγγελος. Στους ρόλους της Ηρας, της Αθηνάς και...