Με γεμάτες τις «μπαταρίες» από την επιτυχία της πανελλαδικής πανεργατικής απεργίας της Τρίτης, οι εργαζόμενοι του ιδιωτικού και δημόσιου τομέα, αλλά και άλλα λαϊκά στρώματα, που πλήττονται από την κυβερνητική πολιτική, κλιμακώνουν τον αγώνα τους. Επόμενος αγωνιστικός σταθμός, το παλλαϊκό συλλαλητήριο, που διοργανώνει το ΠΑΜΕ, το Σάββατο 21 Οκτώβρη, στη 1 το μεσημέρι, στο Πεδίον του Αρεως. Ηδη, συνδικάτα, με ανακοινώσεις τους, καλούν τους εργαζόμενους να συνεχίσουν την αντίστασή τους, ενώ, σήμερα και αύριο, συνδικαλιστές από σωματεία πραγματοποιούν μεγάλη εξόρμηση για την προπαγάνδιση του συλλαλητηρίου με προκηρύξεις και αφισοκόλληση σε όλη τη χώρα. Το επόμενο Σάββατο, η καρδιά της...