Πέμπτη 27 Οχτώβρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Icon

Πραγματοποιώντας... υγιεινό περίπατο, ο Παναθηναϊκός διέλυσε την αδύναμη και κάκιστη ΚΚ Ζάγκρεμπ με 81- 62 μέσα στην Κροατία και έκανε «ξεκούραστα» το 2Χ2 για τον Β' όμιλο της Ευρωλίγκα μετά την νίκη στην πρεμιέρα επί της Μάλαγα. Ο Παναθηναϊκός έβαλε τις βάσεις της νίκης από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο με κύριο όπλο για αυτό το γεγονός ότι κατάφερε να βάλει την μπάλα στην ρακέτα όπως είχε ζητήσει και ο Ομπράντοβιτς αφού οι πρωταθλητές Ελλάδας υπερτερούσαν των γηπεδούχων σε αυτό τον τομέα... Παράλληλα όποτε υπήρχε η ευκαιρία, ο Παναθηναϊκός έτρεχε στο ανοιχτό γήπεδο και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε αρκετούς αιφνιδιασμούς, με τον εξαιρετικό Καλάθη (8π. στο α' δεκάλεπτο) να κάνει... άνω-κάτω...