Κινητοποίηση ενάντια στον περιορισμό του δικαιώματος δωρεάν σίτισης, που επέβαλε η διοίκηση του ΤΕΙ Δυτικής Μακεδονίας, διοργανώνουν οι επιτροπές αγώνα του Μετώπου Αγώνα Σπουδαστών (ΜΑΣ) στο ίδρυμα. Σήμερα στην Κοζάνη προγραμματίζουν κινητοποίηση στη φοιτητική λέσχη και αύριο Τετάρτη στη 1 μ.μ. παράσταση διαμαρτυρίας στον πρόεδρο του ΤΕΙ και μετά Γενική Συνέλευση των σπουδαστών του ΤΕΙ. Κινητοποίηση στη 1 το μεσημέρι στη Λέσχη θα γίνει αύριο Τετάρτη και στην Καστοριά. Το Συμβούλιο του ΤΕΙ αποφάσισε ότι δικαίωμα δωρεάν σίτισης έχουν μόνο οι σπουδαστές που το ετήσιο εισόδημα των οικογενειών τους είναι κάτω από 20.000 ευρώ. Με αυτό το νέο προσδιορισμό υπολογίζεται ότι αποκλείονται από τη...