Με παρεμβάσεις σε δημάρχους και Δημοτικά Συμβούλια, ανακοινώσεις προς τους δημότες και συγκεντρώσεις και Γενικές Συνελεύσεις, οι εργαζόμενοι στους ΟΤΑ, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Συνδικάτου ΟΤΑ Αττικής, στο διήμερο δράσης χτες Δευτέρα και σήμερα Τρίτη ενάντια στο νέο νόμο - λαιμητόμο, που σπρώχνει στην ανεργία χιλιάδες εργαζόμενους του κλάδου, όπως οι σχολικοί φύλακες, συμβασιούχοι, εργαζόμενοι με ασφαλιστικά μέτρα κ.λπ. Συγκεκριμένα, έγιναν παρεμβάσεις στο Δημοτικό Συμβούλιο Αγίων Αναργύρων, στους δημάρχους Ηλιούπολης και Ελευσίνας, καθώς και αλλού, απαιτώντας να μην υπογραφούν οι διαπιστωτικές πράξεις, με τις οποίες τίθενται σε διαθεσιμότητα οι σχολικοί φύλακες. Ταυτόχρονα, προχώρησαν...