Μια σημαντική εκδήλωση προς τιμήν του ΕΛΑΣίτη κομμουνιστή και ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού Νίκου Γόδα, ο οποίος σαν σήμερα (19 Νοέμβρη) πριν 65 χρόνια εκτελέστηκε απ' το αστικό κράτος, το 1948, διοργανώνει η Κομματική Οργάνωση Πειραιά του ΚΚΕ την προσεχή Κυριακή, 24 Νοέμβρη, στον πολυχώρο «Μάνος Λοΐζος» στη Νίκαια (Λ. Θηβών 245) στις 11.00. Για τον Νίκο Γόδα και την ιστορία του θα μιλήσει ο Πέτρος Αλέπης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ. Ο Νίκος Γόδας, πρόσφυγας από τη Μικρά Ασία, είναι ένας από τους χιλιάδες αγωνιστές του λαϊκού κινήματος των χρόνων της Κατοχής και του Εμφυλίου. Το γεγονός ότι ήταν ένα μεγάλο ποδοσφαιρικό ταλέντο της εποχής, κάτι που τον έκανε και ποδοσφαιριστή της αγαπημένης του...