Με μία μεγάλη εκδήλωση που συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Καισαριανής, η Πανελλήνια Ενωση Αγωνιστών και Φίλων της ΕΠΟΝ (ΠΕΑΦΕ) και η ΚΝΕ, τιμήθηκε προχτές το βράδυ, στο δημαρχείο Καισαριανής, ο αγωνιστής, ποιητής και δάσκαλος, Κώστας Καλαντζής και η συντρόφισσα της ζωής του, αγωνίστρια και δασκάλα, Ξανθίππη Βακαρέλλη. Στην κατάμεστη - από Καισαριανιώτες κάθε ηλικίας, συναγωνιστές και συναδέλφους του ζεύγους - αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του δημαρχείου και στο δίωρο πλούσιο πρόγραμμα, που περιλάμβανε ομιλίες, απαγγελίες, προσωπικές μαρτυρίες, προβολή βίντεο και μουσική και τραγούδια, παρουσιάστηκαν το παιδαγωγικό έργο, η αγωνιστική δράση, οι προσωπικότητες του ζευγαριού στη ζωή, την επιστήμη και τον...