Το Σάββατο, 25 Απρίλη, στις 18.30, το ΚΣ της ΚΝΕ εγκαινιάζει το Στέκι Πολιτισμού και Νεανικής Δημιουργίας (Τροίας 36, Βικτώρια). Στα εγκαίνια, χαιρετισμό θα απευθύνει ο Δημήτρης Κουτσούμπας, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, ενώ θα ακολουθήσει καλλιτεχνικό πρόγραμμα. Το Στέκι Πολιτισμού και Νεανικής Δημιουργίας της ΚΝΕ θα λειτουργεί σαν πολυχώρος - πολιτιστικό εργαστήρι. Αποτελεί μία νέα αφετηρία και, ταυτόχρονα, συνέχεια της πολύχρονης και πολύπλευρης παρέμβασης της Οργάνωσης. Η δημιουργία του Στεκιού έρχεται να απαντήσει σε ένα ερώτημα που έθεσε η ΚΝΕ στο πρόσφατο Συνέδριό της. Το πώς, δηλαδή, θα γίνει ακόμα πιο ικανή στην πολιτική - πολιτιστική παρέμβασή της, στην ανάπτυξη μιας πολύμορφης...