Υπόμνημα, με το οποίο απαντά στη μήνυση του πρώην βουλευτή της Χρυσής Αυγής Μ. Αρβανίτη, κατέθεσε προχτές ο δήμαρχος Πατρέων Κώστας Πελετίδης στη Δ' Πταισματοδίκη Πατρών. Θυμίζουμε πως ο πρώην βουλευτής του ναζιστικού μορφώματος μήνυσε τον κομμουνιστή δήμαρχο επειδή δε δόθηκαν χώροι προβολής της Χρυσής Αυγής ενόψει προεκλογικής περιόδου. Ο Κ. Πελετίδης, στο υπόμνημά του, μεταξύ άλλων, αναφέρει: «Ως δήμαρχος της Πάτρας και συνολικά ως δημοτική αρχή έχουμε σαφή πολιτική θέση για τη Χρυσή Αυγή, εξ ονόματος της οποίας μάλιστα, όπως ο ίδιος δηλώνει, καταθέτει τη μηνυτήρια αναφορά ο πρώην βουλευτής Αχαΐας και υπόδικος για διεύθυνση της εγκληματικής οργάνωσης Χρυσή Αυγή. Η θέση μας απορρέει από...